fbpx
MENÜÜ SULGE

Vaatamisväärsused Lahemaal

Puhkekeskus Valkla Rand asub Lahemaa rahvuspargi servas ja on suurepärane peatuspaik külastamaks lähedalolevaid põnevaid vaatamisväärsusi. Me toome siia ära vähem populaarsed kohad, millest kõik turismilehed ei kirjuta, aga mis on päriselt ka põnevad ja avastamist väärt kohad.

Muuksi

Muuksi linnamägi

Muuksi linnamägi asub Harjumaal Kuusalu vallas Juminda poolsaarel Kolga lahe äärsel pankrannikul. Kolmnurkse kujuga linnamägi jääb tänapäeval umbes 700 m kaugusele merest. Kuna Põhja-Eesti maa tõuseb, oli muinasajal meri linnamäele lähemal. Muuksi linnamägi rajati looduslikult sobivate eeltingimustega neemikule. Linnuse kohal kerkib läänekülg ümbritsevast maapinnast kuni 10 m kõrgemale, tipu põhjaosas on kõrgus 13 m, lisades sellele veel laugjama…

Turjekelder

Turjekelder

Kosed ja joad ei ole ainult Keilas ja Jägalas. Kohe Lahemaa piiri peal, 18 km Valkla rannast on küll väike aga aukartustäratava legendiga väike juga.
Vaata juhiseid, kuidas Valkla rannast Turje keldrini jõuda»

EKA varjualused pedaspeal

EKA tudengite loodud varjualused Pedaspeal

Valkla rannast 23 minutise autosõidu kaugusel Pedaspeal asub omamoodi väike varjatud teemapark – EKA tudengite loodud varjualused. Mereäärsele metsarajale kerkinud varjualuste park pakub põnevat avastamisrõõmu igas vanuses seiklejaile, sest varjualustele saab peale ronida, neist üle jalutada, sisse pugeda ja isegi kiikuda.
Vaata juhiseid, kuidas Valkla rannast Pedaspeale EKA varjualusteni jõuda»

Tuliveretamm

Tülivere tamm

Valkla rannast 14 minutise autosõidu kaugusel asub Tülivere hiietamm. Looduskauniskohas ümbritsetuna vanade kiviaedadega puuhiiu omapäraks on tüves laiutav kaarja ukse taoline avaus. Inimene mahub avausest sisse astuma peaaegu kummardamata. Õõnsuse hämar sisemus on tillukese kambri suurune, kus kaks täiskasvanud inimest mahuvad püsti seisma. Vaata juhiseid kuidas Valkla rannast Tülivere tammeni jõuda»

jägalajuga

Jägala juga

Valkla rannast 15 minutise autosõidu kaugusel asub Eesti kõige laiem juga – Jägala juga.

Viru raba

Viru raba

Viru raba on üks parima ligipääsuga sooradasid Eestis, läbides Lahemaale omast metsa- ja rabamaastikku.

Harasadam

Hara sadam

Hara allveelaevade sadam – koht, mis paneb iga militaarturisti ja ajaloohuvilise silmad särama. Kunagine polügon, mis muuhulgas tegeles laevade (sh allveelaevade) demagnetiseerimise ehk magnetmiinidele nähtamatuks muutmisega tekitab oma massiivsusega nii kõhedust kui äratab ka huvi.
Vaata juhiseid, kuidas Valkla rannast Hara sadamasse jõuda»

Loading blog posts...